Optometry Giving Sight (Optometria dodáva zrak)

V súčasnosti je viac ako 600 miliónov ľudí nevidomých alebo zrakovo postihnutých, pretože nemajú prístup k očným vyšetreniam ani možnosti korekcie zraku, ako sú jednoduché okuliare.

Organizácia Optometry Giving Sight to chce to zmeniť k lepšiemu, a my tiež.

Optometry Giving Sight je celosvetová organizácia, ktorá ľuďom pomáha zlepšovať, a v niektorých prípadoch aj vrátiť zrak. Od roku 2007 organizácia vyčlenila alebo vynaložila viac ako 6,5 milióna USD na 57 projektov v 32 krajinách. Pomáha tak zaistiť základné služby starostlivosti o oči viac ako 4 miliónom ľudí, zaškolila viac ako 2614 stredných zdravotníckych pracovníkov a podporila vytvorenie viac než 1100 očných centier a optických laboratórií.

Zámerom je prevencia nevidomosti a zhoršenia zraku poskytnutím toho, čo mnohí z nás považujú za samozrejmosť: prístup k odbornému vyšetreniu zraku a korekčným šošovkám.

Zamestnanci spoločnosti CooperVision z celého sveta darovali na pomoc tejto dobrej veci aj 47 137,86 USD v rámci Optometry Giving Sight’s Výzvy svetového dňa zraku 2012 (World Sight Day Challenge 2012). Naša materská spoločnosť, CooperCompanies, túto sumu následne navýšila na 100 000 USD. Okrem toho CooperVision naďalej zostáva platinovým (Platinum Global) sponzorom Optometry Giving Sight.

Možnosť pomáhať sme uľahčili aj vám. Vyzvali sme ľudí, ktorí si kupujú kontaktné šošovky so zľavou, aby venovali časť zľavy alebo celú svoju zľavu na kontaktné šošovky CooperVision na podporu činnosti organizácie Optometry Giving Sight.