juan-carlos-aragon-220x292

Juan Carlos Aragón

Vrchný viceprezident, globálne odborné a klinické záležitosti

Dr. Juan Carlos Aragón pôsobí ako vedúci viceprezident, globálne odborné a klinické záležitosti, zodpovedný za prípravu, implementáciu a riadenie stratégie odborných, akademických a klinických záležitostí spoločnosti v celosvetovom meradle. Pred prijatím tejto funkcie Juan Carlos dohliadal na naše prevádzky v Latinskej Amerike a na rozvoj podniku v regióne Ameriky. V minulosti pôsobil ako prezident spoločnosti CooperVision pre Áziu a Tichomorie a pre regióny EMEA. Pred spoločnosťou CooperVision Juan Carlos pôsobil vo vedúcich medzinárodných funkciách v spoločnosti Bausch + Lomb a v divízii CIBA Vision spoločnosti Novartis.

Juan Carlos prináša do spoločnosti CooperVision viac ako 28 rokov skúseností. Do spoločnosti CooperVision nastúpil v roku 2000. Je silným zástancom vzdelávania v odbore starostlivosti o oči a kontaktných šošoviek. V súčasnosti je predsedom globálneho predstavenstva a predsedom globálneho výboru pre rozvoj organizácie Optometry Giving Sight, ktorého je spoločnosť CooperVision hrdým podporovateľom ako Globálny platinový sponzor.

Juan Carlos sa narodil v Kostarike, absolvoval s vyznamenaním odbor optometrika na Superior School of Medicine Národného polytechnického inštitútu v Mexico City v roku 1984.