• Biofinity toric multifocal
Špecifikácie produktu

Vlastnosti

 • Kombinácia overených technológií a optických dizajnov šošoviek Biofinity®
 • Optimized Toric Lens Geometry™ pre stabilnú a predvídateľnú aplikáciu
 • Balanced Progressive® Technology – záruka skvelého videnia na všetky vzdialenosti
 • Aquaform® Technology – dodáva prirodzenú zmáčavosť, vysokú priedušnosť a vyšší komfort
 • Dostupné vo viac než 200 000 unikátnych kombináciách parametrov1
 • Denné nosenie, mesačná plánovaná výmena. S možnosťou predĺženého nosenia až na 29 nocí/30 dní.

Kontaktné šošovky Biofinity® toric multifocal od CooperVision kombinujú osvedčené technológie použité pri kontaktných šošovkách Biofinity® toric a Biofinity® multifocal.
93 % úspešných prvých aplikácií* a možnosť výberu z viac než 200 000 rôznych predpisových hodnôt ponúka možnosť veľmi precíznej a spoľahlivej aplikácie širokému spektru zákazníkov.1, 2

Optimized Toric Lens Geometry™

Ako svetový líder v oblasti torických šošoviek sme využili všetky naše vedomosti pri konštrukcii kontaktných šošoviek Biofinity toric multifocal. Optimized Toric Lens Geometry™ dáva kontaktným šošovkám skvelú stabilitu, predvídateľnú orientáciu a je zárukou kvalitného nemenného videnia.

Pre kontaktné šošovky Biofinity® toric multifocal platí:

 • 89% aplikovaných kontaktných šošoviek bolo orientovaných do maximálnej odchýlky 10 stupňov od požadovanej polohy.2
 • sú vyrábané s rovnakou precíznosťou a minimálnou odchýlkou od štandardov ako Biofinity XR toric.
 • sú ekvivalentné s Biofinity® toric, pokiaľ ide o stabilitu a orientáciu šošovky.3†

Balanced Progressive® Technology

Navyše, k osvedčenej torickej technológii je pri kontaktných šošovkách Biofinity toric multifocal, pre jasné a ostré videnie na všetky vzdialenosti, pridaná rovnaká Balanced Progressive® Technology, aká sa používa pre Biofinity multifocal. Ide o rozloženie optických zón pre korekciu videnia na rôzne vzdialenosti tak, aby bol dosiahnutý optimálny výsledok na diaľku, blízko aj stredné vzdialenosti. 

Na základe klinického testovania:

 • zákazníci v pomere 4 : 1 dávajú prednosť kvalite videnia s kontaktnými šošovkami Biofinity® toric multifocal v porovnaní s Proclear® multifocal toric.2**

Aquaform® Technology

Kontaktné šošovky Biofinity toric multifocal využívajú našu exkluzívnu materiálovú technológiu Aquaform®, ktorá ako pri všetkých ostatných kontaktných šošovkách radu Biofinity® dodáva prirodzenú zmáčavosť, vysokú priedušnosť a výnimočný komfort. Používatelia hodnotia pohodlie so šošovkami Biofinity toric multifocal 8 bodmi z 10 možných.4

Technológia produktu

Podrobnosti o produkte

Materiál/obsah H2O
comfilcon A / 48%
Plán výmeny
Raz mesačne
Prenos kyslíka
116 Dk/t (at -3.00D)
Na dlhodobé nosenie
Yes
Design
D šošovka, N šošovka
Zakrivenie
8.7
Priemer
14.5
Sférické dioptrie
−10.00 až −6.50 (krok 0.50)
−6.00 až +6.00 (krok 0.25)
+6.50 až +10.00 (krok 0.50)
Cylinder
-0.75 až -5.75 (krok 0.50)
Os
5° – 180° (krok 5°)
Adícia
+1.00, +1.50, +2.00, +2.50
Režim používania
Denný, kontinuálne nosenie viac ako 29 nocí/30 dní

* Oční špecialisti zapojení do výskumu uviedli 93 % úspešných prvých aplikácií so skvelým alebo akceptovateľným výsledným videním respondentov.
 Rotačná stabilita a výsledná orientácia šošovky po usadení.

 1. CooperVision dáta zo súboru 2019. Na základe celkového počtu vyrábaných kombinácií hodnôt (pre sféru, cylinder, os a adíciu – vrátane kombinácií D a N).
 2. CooperVision dáta zo súboru 2018. Klinické hodnotenie z krátkodobej, bilaterálnej, maskovanej, skríženej, randomizovanej štúdie. 27 subjektov v dvoch krajinách (Veľká Británia a USA), aplikácia podľa aplikačného postupu CooperVision. ** 70 % oproti 15 %; subjektívne videnie hodnotené približne jednu hodinu po nasadení.
 3. CooperVision dáta zo súboru 2019. Podľa výslednej orientácie šošovky a rotačnej stability po nasadení. Subanalýza orientácie šošovky a stability po nasadení šošoviek Biofinity® toric a Biofinity® toric multifocal. N = 89.
 4. CooperVision dáta zo súboru 2017. Maskovaná, randomizovaná, bilaterálna, skrížená 2-týždňová používateľská štúdia. 23 používateľov mäkkých kontaktných šošoviek s astigmatizmom a presbyopiou aplikovaných podľa postupu odporúčaného spoločnosťou CooperVision.