Pri napredovaní v odbore oftalmológie sa naďalej sústreďujeme na zavedenie technológie, ktorá prináša skutočný prínos používateľom našich kontaktných šošoviek.

Malá vzorka našich vylepšení zahŕňa:

Smart Silicone™ – prelom vo svete kontaktných šošoviek! Zefektívnenie prestupu kyslíka a optimalizácia charakteristík šošovky vďaka jedinečnej sieti silikónových kanálikov. Táto sieť umožňuje silné väzby s hydrofilnými látkami, čo vedie k efektívnemu využitiu silikónu a vysokej priepustnosti kyslíka.

Konečným výsledkom je šošovka, ktorej klinické skúšky preukázali mimoriadnu spokojnosť pokiaľ ide o komfort, zdravie a manipuláciu.

Technológia Aquaform® – Produktom našej technológie Aquaform je prirodzene zvlhčiteľný materiál s vodíkovými väzbami na molekuly vody. Udržiava tak vodu vo vnútri šošovky a pomáha udržiavať šošovku zmáčateľnú bez potreby povrchovej úpravy alebo zmáčadiel.

Kyslík efektívne prestupuje cez šošovku v dôsledku jedinečných silikónových makromérov zabezpečujúcich dlhé reťazce silikónu. Tento jedinečný silikónový makromér má znížený počet molekulárnych mostíkov, takže je mäkší a pružnejší než staršia prvá generácia silikónových hydrogélových šošoviek.

Túto vzrušujúcu technológiu máte k dispozícii iba v našich radoch kontaktných šošoviek CooperVision Avaira® a Biofinity®.

Technológia PC™ – technológia PC pomáha našim kontaktným šošovkám Proclear® udržiavať 96 % hydratáciu po celý deň a prináša pocit vlhkosti a komfortu.

Materiál našich kontaktných šošoviek Proclear je skutočne jediný, ktorému americký úrad dohľadu FDA povolil tvrdenie: „môžu poskytovať lepší komfort používateľom kontaktných šošoviek pociťujúcim mierne nepohodlie alebo symptómy súvisiace so suchosťou pri nosení šošoviek.“

Ako sme už uviedli, je to len malá ukážka našich pokrokových výsledkov v odbore kontaktných šošoviek a čím sme priniesli väčší komfort a prínosy pre používateľa i pre optometristu.