Kontaktné šošovky a zrak

Objavte širokú škálu užitočných informácií týkajúcich sa kontaktných šošoviek a zraku.

Spoločnosť CooperVision je každý deň odhodlaná pomáhať zlepšovať kvalitu videnia miliónov ľudí. Ako globálny líder v odvetví výroby kontaktných šošoviek sme čo sa týka zraku veľmi zapálení — a chceme, aby ste boli aj vy!

Okrem spolupráce s očnými špecialistami na celom svete chceme nositeľom kontaktných šošoviek, ako ste vy, pomôcť získať informácie o zdraví očí a našich najnovších inováciách v oblasti korekcie zraku. Nasledujúce informácie vám môžu dokonca otvoriť nové obzory. Tak sa na to pozrite!

Zrak detí

Každý aspekt zdravia vášho dieťaťa je pre vás dôležitý. Rovnako ako v iných oblastiach pediatrickej zdravotnej starostlivosti, aj zrak a zdravie očí vášho dieťaťa predstavuje jedinečný súbor otázok a obáv. Od prvého očného vyšetrenia až po nosenie kontaktných šošoviek deťmi, v tejto časti nájdete mnoho užitočných informácií o rôznych témach.

Ďalšie informácie - Zrak detí

Jednodňové kontaktné šošovky

Okrem pohodlnosti toho, že každý deň začnete s novým, čerstvým párom kontaktných šošoviek, ponúkajú jednodňové kontaktné šošovky niekoľko ďalších lákavých výhod. Ale je sú pre vás jednodňové kontaktné šošovky skutočne najlepšie? Obráťte sa na svojho očného špecialistu. V tejto časti nájdete užitočné články, ktoré vám pomôžu urobiť informované rozhodnutie.

Ďalšie informácie - Jednodňové kontaktné šošovky

Korekcia zraku

Vidíme vďaka fascinujúcemu procesu medzi očami a mozgom. Nie je teda prekvapujúce, ak sa dozviete, že na nápravu zrakových chýb, ako je krátkozrakosť (myopia), ďalekozrakosť (hypermetropia), astigmatizmus a presbyopia, je potrebná zdravotnícka pomôcka — napríklad kontaktné šošovky. V tejto časti sa dozviete viac o bežných zrakových chybách a o tom, ako pri nich môžu pomôcť práve kontaktné šošovky.

Ďalšie informácie - Korekcia zraku

Digitálny životný štýl

Smartfóny. Tablety a čítačky elektronických kníh. Počítače a notebooky. Všetky majú digitálne obrazovky. A ak ste ako mnoho iných ľudí, na tieto obrazovky sa pozeráte celý deň. Je to dnešný digitálny životný štýl — ktorý môže mať vplyv na vaše oči a zrak. V tejto časti, v ktorej preskúmame danú tému na viacerých úrovniach, sa dozviete viac.

Ďalšie informácie - Digitálny životný štýl

Zrak po 40-ke

Presbyopia, bežná očná chyba, ktoré sťažuje zaostrenie na blízke objekty, je jedným z príkladov, ako sa môže naše videnie zmeniť vekom. V staršom veku sa môžu vyskytnúť aj stavy ako glaukóm a sivý zákal. Okrem pravidelných návštev u očného lekára je dôležité, aby ste si boli vedomí zmien vo vašom zornom poli a toho, čo s nimi môžete urobiť. V tejto časti sa dozviete viac.

Ďalšie informácie - Zrak po 40-ke

Zdravie očí

Oko je zložitý orgán. To je dôvod, prečo sú pravidelné návštevy u očného lekára nevyhnutné pre zachovanie zdravia vašich očí. Rovnako ako v iných oblastiach vášho zdravia, aj pri zdraví očí je dôležité byť informovaný. V tejto časti nájdete užitočné informácie, vrátane odpovedí na širokú škálu často kladených otázok.

Ďalšie informácie - Zdravie očí

Mesačné kontaktné šošovky

Pre mnohých ľudí je však výhodnejší harmonogram výmeny kontaktných šošoviek raz  za mesiac. Hoci na čistenie a skladovanie šošoviek musia každý večer použiť produkt starostlivosti o šošovky, tieto kontaktné šošovky predstavujú možnosť korekcie zraku, ktorá je pomerne výhodná z hľadiska ceny. Ak chcete zistiť viac o mesačných kontaktných šošovkách, kliknite sem.

Ďalšie informácie - Mesačné kontaktné šošovky