Skúsený nositeľ

Keďže máte skúsenosti s nosením kontaktných šošoviek...

viete, aký veľký rozdiel môžu šošovky vo vašom živote znamenať. Je však dôležité pamätať si, že vaše videnie a technológia kontaktných šošoviek sa aj naďalej vyvíjajú.

Ako starnete, viac používate digitálne zariadenia alebo si nájdete viac času na svoje obľúbené vonkajšie aktivity, možno budete chcieť vášu korekciu upraviť alebo zmeniť typ kontaktných šošoviek, ktoré nosíte, aby ste maximalizovali ostrosť vášho videnia a pohodlie pri nosení šošoviek.

Aspoň raz ročne alebo v odporúčanom časovom intervale sa poraďte so svojím očným špecialistom, nechajte sa vyšetriť a opýtajte sa na nové možnosti kontaktných šošoviek, ktoré by mohli byť vhodné pre vaše meniace sa potreby týkajúce sa životného štýlu a korekcie zraku. Kliknutím na nižšie uvedené odkazy sa dozviete  viac o témach, o ktoré sa zaujímate.

Pohodlie pri nosení

Premýšľali ste niekedy o tom, či by vaše kontaktné šošovky mohli byť ešte pohodlnejšie? Výskum a vývoj v oblasti kontaktných šošoviek sa zameriava na zlepšenie skúseností s nosením šošoviek. Medzi funkcie, ktoré boli navrhnuté s ohľadom na pohodlie, patria...

 • Pokročilé materiály kontaktných šošoviek zo silikón-hydrogélu pomáhajú udržiavať šošovky vlhké počas celého dňa a dodávajú k očiam viac kyslíka v porovnaní s tradičnými hydrogélovými kontaktnými šošovkami. Nie všetky silikón-hydrogélové materiály šošoviek sú rovnaké. Porozprávajte sa o vašich možnostiach kontaktných šošoviek so svojím očným špecialistom.
 • Špecializovaný dizajn povrchu a okrajov pomáha zaistiť ideálnu priliehavosť a pohodlie.
 • Inovatívna optika, ktorá pomáha pri únave očí spojenej s používaním digitálnych zariadení.
 • Cenovo dostupné jednodňové kontaktné šošovky, ktoré nevyžadujú žiadne čistenie a môžu tak predísť podráždeniu spojenému s usadeninami, ktoré sa môžu na šošovkách hromadiť počas niekoľkých týždňov denného nosenia dvojtýždňových alebo mesačných šošoviek.

Ak hľadáte kontaktné šošovky, ktoré sú pohodlnejšie, prediskutujte to so svojím očným špecialistom.

Nezabudnite, že nepohodlie nie je bežnou súčasťou nosenia kontaktných šošoviek. Ak sa pri nosení kontaktných šošoviek začnete cítiť nepríjemne alebo ak vás začnú dráždiť, je dôležité, aby ste sa obrátili na svojho očného špecialistu. Váš špecialista vám pomôže vyriešiť akékoľvek problémy s nosením šošoviek. To zahŕňa výber materiálu, dizajnu a harmonogramu výmeny šošoviek, ktoré sú pre vás najvhodnejšie – a tiež to, ako môžu šošovky spĺňať požiadavky vášho životného štýlu.

Vylepšenie vašich kontaktných šošoviek

Vždy, keď sa rozprávate so svojím očným špecialistom, mali by ste sa opýtať na najnovší vývoj v oblasti kontaktných šošoviek. Výskum a vývoj vedú k významnému pokroku v tejto oblasti a vy by ste nemali premeškať výhody, ktoré môže priniesť výmena kontaktných šošoviek.

Pochopte dôležitosť materiálov

Sú vaše súčasné kontaktné šošovky vyrobené z hydrogélu alebo zo silikón-hydrogélových materiálov?

Zatiaľ čo hydrogélové kontaktné šošovky boli prvým typom mäkkých materiálov pre kontaktné šošovky, šošovky vyrobené zo silikón-hydrogélových materiálov tvoria viac ako 75 % súčasných odporučaní nových kontaktných šošoviek1. Silikón-hydrogélové materiály podporujú zdravý* zážitok z nosenia šošoviek, vďaka ktorému k rohovke nositeľa prenikne viac kyslíka, čo pomáha znížiť začervenanie a opuch*.

Šošovky zo silikón-hydrogélu ponúkajú výhody mäkkého materiálu s vysokou priepustnosťou kyslíka, čo umožňuje väčšiu flexibilitu a dlhšie nosenie.

Ak sa chcete dozvedieť viac o najpokročilejších materiáloch silikón-hydrogélových šošoviek, obráťte sa na vášho očného špecialistu.

Zvážte svoje pohodlie

V závislosti od vášho životného štýlu môžete uprednostňovať kontaktné šošovky, ktoré budete na noc čistiť a vymieňať po niekoľkých týždňoch alebo môžete uprednostňovať jednodňové kontaktné šošovky. Oba druhy sú cenovo dostupné, preto je vhodné zvážiť, ktorý z nich je pre vás najvhodnejší.

Môžete často cestovať, trpieť sezónnymi alergiami alebo byť aktívnym športovcom, ktorému pri cvičení okuliare vadia. Ak sa na vás vzťahuje ktorýkoľvek z týchto scenárov alebo ak jednoducho túžite po väčšom pohodlí, kontaktné šošovky sú skvelou voľbou na naplnenie vašich potrieb korekcie zraku.

Váš očný špecialista vám môže poskytnúť usmernenie, čo sa týka vašich možností.

 

* Pri vysokom prísune kyslíka pri každodennom nosení silikón-hydrogélové materiály minimalizujú alebo eliminujú komplikácie súvisiace s hypoxiou
V porovnaní s tradičnými hydrogélovými kontaktnými šošovkami

Referencie:
1 Morgan PB, Woods CA; Tranoudis, Ioannis G. et. al. International contact lens prescribing in 2018. CL Spectrum. 2019;34(1):26-32.

Zmeny videnia

Ako starneme, náš zrak sa mení, rovnako ako aj naše potreby korekcie zraku.

Dokonca aj ľudia, ktorí nikdy predtým okuliare alebo kontaktné šošovky nepotrebovali, môžu mať po 40-ke ťažkosti so zaostrovaním. Hovoríme o presbyopii a je to veľmi bežný problém.

Ak máte viac ako 40 rokov a začnete mať problémy s čítaním malých písmen, takže musíte knihu alebo časopis držať o niekoľko centimetrov ďalej, ako predtým, alebo vám text na obrazovke telefónu príde rozmazaný, pravdepodobne ide o presbyopiu. Je čas navštíviť očného špecialistu.

Multifokálne kontaktné šošovky

Dobré správy: nemusíte sa vzdať pohodlia kontaktných šošoviek alebo začať nosiť okuliare, ak nechcete. Presbyopiu možno korigovať multifokálnymi kontaktnými šošovkami: poskytujú ostré videnie, či už sa pozeráte na blízko, do diaľky alebo na akúkoľvek vzdialenosť medzi tým.

Multifokálne kontaktné šošovky môžete nosiť bez toho, aby ste obmedzili výkonnosť zraku či vaše pohodlie. Multifokálne kontaktné šošovky sú vyrobené z najpokročilejších silikón-hydrogélových materiálov, a to dokonca aj jednodňové multifokálne šošovky.

Keď sa u vás začnú prejavovať známky presbyopie – a stane sa to! – obráťte sa na vášho očného špecialistu a dohodnite si prehliadku.

Digitálny životný štýl

Mnohé z našich každodenných pracovných úloh a voľnočasových aktivít si vyžadujú prácu s digitálnymi zariadeniami. V súčasnosti sú k dispozícii kontaktné šošovky špeciálne navrhnuté tak, aby pomohli používateľom bezproblémovo sa sústrediť na digitálne zariadenia aj offline aktivity. Ďalšie informácie získate od očného špecialistu.

Prečo spoločnosť CooperVision?

Spoločnosť CooperVision je už viac ako 40 rokov odhodlaná pomáhať ľuďom na celom svete každý deň vidieť lepšie. Prostredníctvom našich inovácií v oblasti starostlivosti o zrak, vývoja materiálov, dizajnu produktov a výroby sme pomohli miliónom nositeľov kontaktných šošoviek vidieť ostro a stali sme sa dôveryhodným globálnym lídrom v odvetví kontaktných šošoviek. Dnes sú naše kontaktné šošovky ponúkané vo viac ako 130 krajinách.*

Splnenie potrieb každého používateľa

Či už potrebujete jednoohniskové, torické či multifokálne kontaktné šošovky alebo špecializované ortokeratologické, sklerálne, či dokonca šošovky špeciálne na objednávku, na spoločnosť CooperVision sa môžete spoľahnúť.

Vylepšené technológie kontaktných šošoviek

Nášmu poslaniu sa venujeme s vášňou. V posledných rokoch náš výskum a vývoj viedol k zavedeniu prelomových produktov, ktoré splnili naliehavé potreby nositeľov:

 • Rad jednodňových kontaktných šošoviek clariti od spoločnosti CooperVision
  Prvý kompletný rad silikón-hydrogélových kontaktných šošoviek na svete

 • Jednodňové kontaktné šošovky MiSight® od spoločnosti CooperVision
  Prvé mäkké kontaktné šošovky na svete schválené úradom FDA, ktoré spomaľujú progresiu myopie ak sa začne liečba u detí vo veku 8-12 rokov.

 • Kontaktné šošovky Biofinity Energys® od spoločnosti CooperVision
  Kontaktné šošovky navrhnuté pre váš digitálny životný štýl.

 • Kontaktné šošovky od spoločnosti CooperVision
  Najdostupnejšie možnosti na poskytnutie zrakovej korekcie takmer všetkých klientov.

Dnes naše úsilie pokračuje, pretože vedci spoločnosti CooperVision skúmajú vzrušujúce nové spôsoby, ako pomôcť ľuďom lepšie vidieť.

 

* CooperVision dáta zo súboru, 2020. Produkty starostlivosti o šošovky, mäkké a špeciálne kontaktné šošovky spoločnosti CooperVision.
† Indikácie na použitie: Jednodňové kontaktné šošovky MiSight 1 day (omafilcon A)  sú indikované na korekciu myopickej ametropie a na spomalenie progresie myopie u detí s inak zdravými očami, ktoré majú na začiatku liečby vek 8-12 rokov a majú refrakciu -0,75 až -4,00 dioptrie (sférického ekvivalentu) s < = 0,75 dioptriou astigmatizmu. Šošovka sa musí po každom vybratí zlikvidovať.
CooperVision dáta zo súboru 2019. Na základe vyrábaných kombinácií parametrov šošoviek na korekciu zraku (sféra, cylinder, os a adícia) v rámci skupín mäkkých sférických, torických a multifokálnych šošoviek (vrátane šošoviek vyrábaných na objednávku) zo silikón-hydrogélu a hydrogélu od 4 hlavných výrobcov. Zahŕňa jednodňové, dvojtýždenné a mesačné kontaktné šošovky. Nezahŕňa kozmetické a fotochromatické kontaktné šošovky. Nezahŕňa viaceré varianty

Starostlivosť o našu planétu

Spoločnosť CooperVision pracuje na tom, aby minimalizovala svoj vplyv na životné prostredie a fungovala udržateľnejšie, pretože je to správna vec – pre našich zamestnancov, našich zákazníkov, naše podnikanie a našu planétu.