Dobré pre planétu. Dobré pre podnikanie.

Pracujeme na tom, aby sme minimalizovali vplyv na životné prostredie a fungovali udržateľnejšie, pretože je to správna vec – pre našich zamestnancov, našich zákazníkov, naše podnikanie a našu planétu. Od výrobných zlepšení navrhnutých na úsporu vody až po úsilie recyklovať takmer 100 % plastov používaných vo výrobe, spoločnosť CooperVision uprednostňuje environmentálne zodpovedné postupy v štyroch kľúčových oblastiach: voda, energia, recyklácia a ľudia.

Úspora vody

Neustále pracujeme na znižovaní spotreby vody, zvyšovaní ochrany prírody a ochrane životne dôležitých zdrojov.

Ďalšie informácie »

Zachovávanie energie

Hľadáme spôsoby, ako minimalizovať spotrebu energie, využívať čisté zdroje energie a vymieňať si osvedčené postupy s podobne zmýšľajúcimi spoločnosťami.

Ďalšie informácie »

Zníženie produkcie odpadu, opätovné použitie, recyklácia

Minimalizujeme náš vplyv tým, že používame menej materiálov potrebných na výrobu a distribúciu našich produktov a viac ich recyklujeme.

Ďalšie informácie »

Posilňovanie ľudí

Podporujeme našich zamestnancov a miestne komunity prostredníctvom programov, ktoré nabádajú na individuálne riadenie a presadzujú pracovisko šetrné k životnému prostrediu.

Ďalšie informácie »

Získanie prestížnej certifikácie LEED v Kostarike

Nášmu závodu na výrobu kontaktných šošoviek s rozlohou 9 300 metrov štvorcových v kostarickej Alajuele bola udelená prestížna certifikácia LEED® striebornej úrovne za environmentálne uvedomelý dizajn a prevádzku.

Európske pracoviská získali certifikácie BREEAM a LEED

Tri z našich európskych zariadení získali prestížne certifikácie za trvalo udržateľný dizajn a prevádzku, vrátane dvoch priaznivých ratingov BREEAM a jednej certifikácie LEED v Španielsku a Spojenom kráľovstve.

Zobraziť správy o udržateľnosti a ocenenia →

Opatrenia trvalej udržateľnosti spoločnosti CooperVision sa môžu v rôznych zariadeniach líšiť, pretože ich ovplyvňujú vlastné externé a interné faktory závislé od pracoviska.