V spoločnosti CooperVision podnikáme kroky, aby bola naša prevádzka a distribúcia udržateľnejšia všade, kde je to možné. Snažíme sa obmedziť odpad a zbytočné obaly a tak znížiť náš vplyv na životné prostredie.1 

Prostredníctvom seriálu Sustainability Innovators sa podelíme o príbehy ľudí na rôznych pozíciách z našej globálnej organizácie, ktorí veľkým či malým dielom prispievajú k nášmu úsiliu o udržateľnosť životného prostredia.

PLASTY

Naše tímy v spoločnosti CooperVision podnikajú kroky na zníženie stopy plastov.*2,3 Skúmaním spôsobov, ako zmeniť spôsob výroby plastov a zabrániť ich úniku do prírody†4 pretvárame zmýšľanie o tom, čo je s plastom možné. 

Zoznámte sa s niektorými priekopníkmi, ktorým za to vďačíme, a zistite, čo nás inšpiruje, aby sme sa vyvíjali na ceste k jasnejšiemu zajtrajšku.<br>

Od úsilia o ochranu životného prostredia v Portoriku, cez získanie certifikátu LEED Gold v Kostarike a získanie certifikátu s hodnotením „Excellent“ BREEAM v Spojenom kráľovstve, sme získali uznanie za naše neustále odhodlanie udržateľnosti na mnohých miestach, kde podnikáme.

O jasnejší zajtrajšok sa musíme postarať my všetci už dnes.
 

* Podľa recenzovaných článkov polypropylén (PP) vyrobený pomocou vstupov z obnoviteľných zdrojov spôsobuje menšiu uhlíkovú stopu. Spoločnosť, ktorá dodáva plasty spoločnosti CooperVision, zistila, že pri výrobe PP pomocou vstupov z fosílnych zdrojov vznikne 1,63 kg CO2 e/kg PP, zatiaľ čo pri výrobe PP pomocou vstupov na rastlinnej báze vznikne –0,82 kg CO2e/kg PP.
† Platí to pre iniciatívu spoločnosti CooperVision v oblasti plastovej neutrality s organizáciou Plastic Bank.
 

Referencie: :
1. Údaje CVI v záznamoch, 2024.  
2. Údaje CVI v záznamoch, 2023. Hodnotenie obnoviteľných biologických vstupov v celom výrobnom procese, ktoré vykonal náš dodávateľ plastového polyméru pre spoločnosť CooperVision. 
3. Narayan, R. (2011). Uhlíková stopa bioplastov na základe analýzy obsahu biouhlíka a hodnotenia životného cyklu. MRS Bulletin, 36(09), 716 – 721. https://doi.org/10.1557/mrs.2011.210.
4. Údaje CVI v záznamoch, 2023.