teens

Takže vaši tínedžeri chcú kontaktné šošovky! Mnohí ich chcú.

Niektorí z nich sú unavení z nosenia hrubých okuliarov a túžia po slobode kontaktných šošoviek na predpis, alebo chcú len lepšie vidieť pri športe. Iní chcú prejsť na bezokuliarový štýl alebo si vyskúšať módne alebo farebné kontaktné šošovky.

Čo by ste mali vedieť ako rodič o kontaktných šošovkách pre tínedžerov? Tu je niekoľko úvah.

Kvíz detskej krátkozrakosti

Simulátor videnia

Upozornenie: Kontaktné šošovky na halloween

Halloweenske alebo farebné kontaktné šošovky môžu byť veľmi zábavné, najmä pre tínedžerov, ktorí chcú prejaviť svoju individualitu. Ak si váš tínedžer chce kúpiť takéto alebo iné moderné kontaktné šošovky on-line, vedzte, že niektoré z nich nemusia byť schválené FDA, ak si ich nezakúpite cez správny kanál.

Kontaktné šošovky sú zdravotnícke pomôcky. Nosenie kontaktných šošoviek, ktoré neboli prispôsobené a predpísané odborníkom, by mohli poškodiť oči vášho tínedžera. O podrobnejšie informácie k tejto téme požiadajte svojho lekára.

Zvážte kontaktné šošovky pre tínedžerov na jednorazové použitie

Kľúčom k zdraviu očí je nosenie čistých kontaktných šošoviek. Možno vám pomôže kúpa jednodňoviek (kontaktné šošovky na jednorazové použitie, ktoré vyhodíte pred koncom dňa).

  • Pri kontaktných šošovkách na jednorazové použitie sa plán nosenia dá ľahko zapamätať.
  • Jednodňovky môžu pomôcť pri alergiách a uľaviť podráždeným očiam.
  • Ponúkajú posilnenie sebavedomia tak, že tínedžerom pomáhajú úspešne si poradiť s ich novou zodpovednosťou.

Kontaktné šošovky a šport: víťazný pár

Ak vaše dieťa športuje v škole alebo v lige, kontaktné šošovky môžu uľahčiť život vám obom.

  • To, že sa žiadne okuliare nerozbijú, znamená aj, že sa už nemusíte trápiť úrazmi súvisiacimi s okuliarmi a drahými opravami alebo výmenami.
  • Už žiadne zošmyknutia alebo pády okuliarov pri tréningu alebo hre.
  • Kontaktné šošovky majú širšie zorné pole a zlepšujú periférne videnie.
  • Kontaktné šošovky uľahčujú nosenie ochranných okuliarov.

Rozhovor: prvá skúsenosť vášho tínedžera s kontaktnými šošovkami

Je to dôležitá povinnosť. Správne zaobchádzanie s kontaktnými šošovkami pomáha udržiavať vaše oči a zrak v najlepšej možnej kondícii. Niektoré tipy, o ktoré by ste sa mali podeliť so svojím tínedžerom:

Nevymieňajte si svoje kontaktné šošovky s inou osobou

Zdieľanie kontaktných šošoviek nielenže napomáha šíreniu infekcií, ale pre ochranu nášho zraku je kľúčové používanie kontaktných šošoviek, ktoré boli prispôsobené a majú správnu dioptrickú silu.

Zaobchádzajte opatrne

Kontaktné šošovky sa môžu roztrhnúť. Nikdy nenoste roztrhnuté kontaktné šošovky, môžu vám poškriabať oči.

Pred nasadzovaním si umyte ruky

Vaše oči sú jedným z najrizikovejších miest vášho imunitného systému a choroboplodné zárodky, ktoré sa dostanú na vaše kontaktné šošovky, nakoniec skončia vo vašich očiach.

Vysvetlite vášmu tínedžerovi, že kontaktné šošovky mu môžu ponúknuť veľa výhod, ale vyžadujú si aj starostlivosť, o ktorej sme diskutovali.

 

Nič z toho, čo sa uvádza v tomto článku, sa nemôže vykladať ako lekárske odporúčanie ani nie je zamýšľané ako náhrada odporúčaní zdravotníckeho pracovníka. S konkrétnymi otázkami sa obráťte na špecialistu na starostlivosť o oči.

ďaľšie články