Zrak detí

Vidieť svet očami dieťaťa... majú vaše deti silný a zdravý zrak?

Od detí po dospievajúcich — užitočné informácie o starostlivosti o zrak a rady pre rodičov

Ako rodičovi vám určite záleží na zdraví všetkých zmyslov vášho dieťaťa. Zmysly majú silný vplyv na to, ako sa deti spoznávajú svet. Je dôležité sledovať senzorický vývoj vašich detí v spolupráci so zdravotníckymi pracovníkmi.

Tak ako v iných oblastiach pediatrickej zdravotnej starostlivosti, aj starostlivosť o zrak vášho dieťaťa predstavuje jedinečný súbor otázok a obáv. Od plánovania vyšetrení očí až po rozhodnutie, či je vaše dieťa pripravené na nosenie kontaktných šošoviek, užitočné informácie o rôznych témach nájdete nižšie.

Zrak detí

Kontaktné šošovky pre tínedžerov

Tínedžeri môžu chcieť prejsť z okuliarov na kontaktné šošovky – a to z mnohých dôvodov. Pri rozhodovaní zvážte tieto body.

Article

Detské kontaktné šošovky: „Správny vek na nosenie kontaktných šošoviek

Zvažujete kontaktné šošovky pre vaše dieťa? Tu je niekoľko vecí, nad ktorými by ste sa mali zamyslieť pred tým, ako urobíte zmenu.

Article

Kontaktné šošovky pre deti: ktorí mladí sú príliš mladí

Ak vaše dieťa nosí okuliare, možno bude chcieť v určitom čase prejsť na kontaktné šošovky. Tu je to, čo treba zvážiť.

Article

Zrak pre deti

Pozrime sa na zrak detí, ako sa vyvíja a čo môžete ako rodič urobiť na podporu zdravých očí.

Article

Očné vyšetrenia detí: Tipy na očnú starostlivosť u detí

Na čo si dať pozor, ak máte podozrenie, že vaše dieťa potrebuje korekciu zraku a tipy, ako prvýkrát vziať vaše dieťa k očnému lekárovi.

Article

TV a deti: čo by ste mali vedieť

Je realitou, že deti trávia pred televízorom a obrazovkou určité množstvo času. Tu je niekoľko bodov, ktoré je potrebné zvážiť predtým, ako zapnú televízor alebo počítač.

Article