Máme hlboké korene v optickom priemysle

Hoci sa spoločnosť CooperVision zrodila v roku 1980, naša história v skutočnosti siaha oveľa ďalej.

Naša materská spoločnosť, CooperCompanies, je globálna spoločnosť na výrobu zdravotníckych pomôcok, verejne obchodovaná na burze NYSE Euronext (NYSE: COO). Spoločnosť Cooper má viac ako 11000 zamestnancov a jej výrobky sa predávajú vo viac ako 100 krajinách sveta. Sídlo spoločnosti je v San Ramon, CA, USA.

Počiatky spoločnosti Cooper siahajú späť do roku 1958. V roku 1967 zmenila spoločnosť Cooper Tinsley Laboratories názov na „Cooper Laboratories, Inc.“. S globálnym rastom spoločnosti sa postupne otvárali viaceré prevádzky na celom svete.

Výsledok? Množstvo inovácií v odboroch chirurgie a kontaktných šošoviek.

V roku 1978 sa firma reorganizovala na päť nezávislých podnikateľských jednotiek, zameraných na špecializované segmenty trhu. V roku 1980 bola spoločnosť CooperVision zapísaná do obchodného registra a odvtedy sa snažíme posúvať našu legendárnu históriu ďalej dopredu.

Expanzia a akvizície

Spoločnosť CooperVision rýchlo rástla.

V osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch minulého storočia sme odkúpili rad spoločností na výrobu očných šošoviek, rozšírili sortiment našich výrobkov a výrobné kapacity. Nezastavili sme sa však na tom. Rástol aj náš výskum a vývoj. Takáto kombinácia sily výskumu, vývoja a výroby sa neskôr ukázala ako veľmi prospešná pre spoločnosť, našich partnerov i pre používateľov našich výrobkov.

V roku 2005 sa spoločnosť CooperVision stala tretím najväčším výrobcom mäkkých kontaktných šošoviek na svete.

V účtovnom roku 2011 spoločnosť CooperVision oslávila míľnik prekonaním hranice 1 miliardy USD celosvetových tržieb. Odpočívame na týchto vavrínoch? Rozhodne nie. Pokračujeme v našom napredovaní, usilujeme sa o ešte inovatívnejšie spôsoby pomoci pri zlepšovaní zraku a komfortu používateľov kontaktných šošoviek.

Máme dlhú históriu naďalej sme naladení na ďalšiu. Práve začíname.