how-to-buy-contacts

Nakupovanie kontaktných šošoviek nie je to isté ako nakupovanie okuliarov na čítanie. Tu nemôžete jednoducho prísť do obchodného domu, niekoľko párov si vyskúšať a rozhodnúť sa, ktoré vám najlepšie vyhovujú. Kontaktné šošovky sú zdravotnícke pomôcky, ktoré si vyžadujú, aby používatelia pri ich získavaní absolvovali predpísaný postup.

Dobrá správa...? Nákup kontaktných šošoviek je veľmi jednoduchý, vyžaduje si to len krátky čas – stačí navštíviť svojho očného lekára.

Funguje to takto:

Ako získam kontaktné šošovky?

Ak si chcete prejsť celý postup, predpokladajme, že nemáte okuliare. Predpokladajme tiež, že potrebujete kontaktné šošovky na korekciu rozmazaného videnia – napríklad že máte problémy s čítaním textu alebo trpíte krátkozrakosťou a objekty v diaľke sú rozmazané. 

Počkajte, ja potrebujem okuliare? Pomoc!

Žiadny strach. S vekom sa mení náš zrak. Jedná sa o normálny stav. Snaha ignorovať túto zmenu vášho zraku a predstieranie, že okuliare alebo kontaktné šošovky nepotrebujete, môžu spôsobovať bolesti hlavy a stále väčšie trápenie vydržať po celý deň. Kto to potrebuje?

Kúpa kontaktných šošoviek vám pomôže viac si užívať život, pretože budete vidieť jasnejšie – a, na rozdiel od kúpy okuliarov, nikto to nezistí, ak ste sa rozhodli držať vaše nové kontaktné šošovky v tajnosti.

Choďte na očné vyšetrenie

Ak nemáte istotu, ktorého optometristu by ste mali navštíviť, rozhliadnite sa po portáloch recenzií a spýtajte sa svojich priateľov. Ak by ste radi dostali ďalšie tipy na hľadanie očného lekára, ktorý je pre vás najvhodnejší, preštudujte si náš článok s tipmi na hľadanie očného lekára.

Zamyslite sa nad správnymi kontaktnými šošovkami pre vás

Hoci váš optometrista musí urobiť konečné rozhodnutie o tom, ktoré kontaktné šošovky sú pre vás tie správne, zaváži aj váš názor! Predtým, než sa vydáte na očné vyšetrenie, zamyslite sa nad tým, ako často by ste si chceli vymieňať svoje kontakty za nové. Jednodenné kontaktné šošovky vám ponúkajú nový čerstvý pár na každý deň. To znamená, že nie je potrebné denné čistenie a nákup roztoku na kontaktné šošovky, vďaka čomu je táto možnosť veľmi pohodlná. 

Čo sa deje pri očnom vyšetrení na kontaktné šošovky?

Očné vyšetrenie je jednoduché. Je to niečo, čo by ste si mali dať urobiť raz za rok. Spravidla môžete očakávať, že očný lekár vyšetrí zdravie vašich očí a položí vám niekoľko otázok. Pozrite si náš článok o podrobnejšom členení očných vyšetrení na kontaktné šošovky.

Kde nakupovať kontaktné šošovky

Keď dostanete predpis na kontaktné šošovky a kontaktnú šošovku na skúšku, ste pripravený kúpiť si kontaktné šošovky.  Ale kde si ich kúpiť..? Mám si kúpiť kontaktné šošovky on-line alebo v ordinácii očného lekára? Je to len na vás. Nákup v ordinácii optometristu môže celú vec zjednodušiť, pretože pozná vaše potreby. Môžete však aj nakupovať lacnejšie na internete.

Držte sa dôveryhodných zdrojov. Každý by rád ušetril, ale nedajte sa zlákať prísľubom lacných kontaktných šošoviek na portáloch s dražbami on-line z pochybných zdrojov. Snaha usporiť pár centov nestojí za to, ak ide o zdravie vašich očí.   

Nosenie kontaktných šošoviek po prvý raz

Keď začnete nosiť kontaktné šošovky, dbajte na dodržiavanie odporúčaní očného lekára. Dodržiavanie predpísaného plánu čistenia a výmeny je veľmi dôležité. Je len prirodzené, že sa musíte naučiť nasadzovať a vyberať kontaktné šošovky. (Sledujte naše video zjednodušene ukazujúce, ako si možno nasadzovať kontaktné šošovky.) 

Hoci nákup kontaktných šošoviek zahŕňa o niečo viac krokov ako zájsť si kúpiť mlieko a chleba do miestnej samoobsluhy, je to jednoduché a bezbolestné. A hneď keď dostanete nové kontaktné šošovky, zamilujete si možnosť jasne vidieť svet okolo seba bez obetovania akejkoľvek osobnej slobody. 

 

Nič z toho, čo sa uvádza v tomto článku, sa nemôže vykladať ako lekárske odporúčanie ani nie je zamýšľané ako náhrada odporúčaní zdravotníckeho pracovníka. S konkrétnymi otázkami sa obráťte na špecialistu na starostlivosť o oči.

ďaľšie články