eye-exams-cost

Dôležité je pravidelne navštevovať špecialistu na starostlivosť o oči, aj keď sa vám zdá, že máte zrak v poriadku.

Podľa AOA sa tieto návštevy spravidla majú konať:

  • Najmenej raz za dva roky alebo podľa odporúčania, u dospelých vo veku 18 - 60 rokov
  • Raz ročne alebo podľa odporúčania vo veku 6 - 18 rokov alebo nad 61 rokov
  • U mladších detí, vo veku 6 mesiacov a v 3 rokoch, alebo podľa odporúčania

Otázka, na ktorú myslia mnohí ľudia: „Koľko stoja očné vyšetrenia?“ Odpoveď, ako ste mohli očakávať, závisí od viacerých faktorov – vášho bydliska, druhu vyšetrenia, či len aktualizujete svoje očné šošovky alebo chcete získať nové a pod.

Poďme sa na chvíľu pozrieť, aké faktory by ste mali zvážiť pri zisťovaní ceny očného vyšetrenia.

Ceny očného vyšetrenia

Pri plánovaní očného vyšetrenia sa pokojne spýtajte na cenu. Zistíte, že s veľkou pravdepodobnosťou závisí od potrebnej komplexnosti vyšetrenia a od úrovne odborných znalostí vyšetrujúceho očného špecialistu.

Celková cena za služby oftalmológa (očného chirurga) bude iná ako cena rýchleho a lacného vyšetrenia vo veľkom nákupnom centre.

Skôr ako zavoláte, pripravte si nasledujúce informácie:

  • Vaše poistenie (ak nemáte poistenie, čítajte ďalej)
  • Vaša história očných vyšetrení (kedy ste naposledy navštívili očného lekára?)
  • Vaša rodinná anamnéza (nosili vaši rodičia vždy okuliare?)
  • Váš vek a aktuálny stav zraku

Ak budete mať odpoveď na tieto otázky pred zavolaním, určite to pomôže pracovníkom ordinácie očného lekára poskytnúť vám lepšiu ponuku ceny očného vyšetrenia.

Mohol/mohla by som získať bezplatné očné vyšetrenie?

Ak máte nárok, môžete dostať očné vyšetrenie bezplatne alebo so zľavou. Ak máte poistenie Medicare, môžete si na ich webovom sídle zistiť, aké služby očného vyšetrenia sú zahrnuté.

Navyše, štát, v ktorom bývate môže poskytovať cenovo prístupné poistenie očí. Pomôcť vám môžu aj niektoré miestne organizácie alebo dobročinné združenia.

Ako sme už povedali, chodiť pravidelne na očné vyšetrenie je dôležité, aj keď si myslíte, že v súčasnosti nemáte žiadne problémy s jasným videním.

V skutočnosti už môžu existovať. Mali by ste však mať istotu. Niektoré zrakové problémy dokáže v počiatočných fázach zistiť len očný lekár a takéto problémy sa spravidla liečia ľahšie, ak sú zachytené včas.

Snažte sa nepredpokladať, že cena očného vyšetrenia nestojí za návštevu. Možno zistíte, že je to oveľa dostupnejšie, ako ste si pôvodne mysleli, a jedna dnešná návšteva vás môže ochrániť pred mnohými očnými problémami v budúcnosti.

 

Nič z toho, čo sa uvádza v tomto článku, sa nemôže vykladať ako lekárske odporúčanie ani nie je zamýšľané ako náhrada odporúčaní zdravotníckeho pracovníka. S konkrétnymi otázkami sa obráťte na špecialistu na starostlivosť o oči.

ďaľšie články