faq

Aký je rozdiel medzi denným nosením a flexibilným nosením?

Kontaktné šošovky na jednodenné nosenie sa nosia cez deň a pred spaním musia byť odstránené. Flexibilné šošovky sú tenšie alebo majú vyšší obsah vody, takže prepúšťajú viac kyslíka pre oko. Môžu sa nosiť stále, aj v noci, až sedem dní. Spôsobilosť na nosenie šošoviek na flexibilné nosenie vyhodnotí odborník v oblasti starostlivosti o oči.

Aký je rozdiel medzi jednorazovými kontaktnými šošovkami a šošovkami s plánovanou výmenou ?

Jednorazové šošovky sú určené na jedno nosenie a vyhodenie každý deň, zatiaľ čo šošovky na plánovanú výmenu sa nosia po predpísaný čas a vymieňajú sa v pravidelných intervaloch.

Aká je vhodná schéma nosenia pre mňa?

Očný špecialista vám predpíše schému nosenia podľa zdravotného stavu vašej rohovky, životného štýlu, vašich preferencií a typu šošovky, ktorý chcete nosiť.

Nemôžem nájsť lekára, ktorý mi naposledy predpísal šošovky CooperVision. Čo robiť?

Odporúčame vám použiť náš nástroj „Hľadanie špecialistu“ pri hľadaní špecialistu na starostlivosť o oči, ktorý predpisuje šošovky CooperVision.

Môžem si objednať šošovky od spoločnosti CooperVision alebo dostať pár na skúšku?

Vzhľadom k tomu, že kontaktné šošovky sú zdravotnícke pomôcky regulované Správou potravín a liečiv USA, federálne predpisy zakazujú spoločnosti CooperVision predaj a výdaj šošoviek komukoľvek inému ako špecialistovi s licenciou na starostlivosť o oči. Nemôžeme spracovávať objednávky pre spotrebiteľov. Ak chcete dostať skúšobné šošovky alebo predpis, budete musieť navštíviť svojho očného lekára. On/ona vám dokáže pomôcť s nákupom kontaktných šošoviek a skúšobnými šošovkami.

Vyrábate afakické šošovky v programe s plánovanou výmenou?

Torické a sférické varianty našich šošoviek Hydrasoft® sú  afakické šošovky, ponúkajúce program štvrťročnej výmeny. Odporúčame vám poradiť sa s očným špecialistom, ktorý vám predpísal šošovky, a spýtať sa na prechod na značku HydraSoft.

Absolvoval/a som operáciu laserom a teraz chcem nosiť kontaktné šošovky Čo mám robiť?

Mali by ste si pohovoriť s očným lekárom o možnosti nosenia kontaktných šošoviek. On/ona je tá najlepšia osoba, ktorá vám poradí na základe vašich individuálnych potrieb a odporučí, či sú lepšie okuliare alebo kontaktné šošovky.

Plánujem požiadať o torické kontaktné šošovky CooperVision. Bude mi účtovaná každá šošovka, ak ju len skúšam?

Lekárske ordinácie si stanovujú poplatky za kontaktné šošovky, ktoré predávajú. Tieto poplatky sú vecou dohody medzi pacientom a lekárom. Uisťujeme vás, že spoločnosť CooperVision ponúka programy záruky na naše torické kontaktné šošovky. Prosíme vás, aby ste požiadali svojho lekára kontaktovať sa s nami ohľadom našich zásad.

Môžem dostať vzorky čistiacich roztokov pre kontaktné šošovky od spoločnosti CooperVision?

Spoločnosť CooperVision nevyrába ani nepredáva roztoky na čistenie kontaktných šošoviek.

Nosím šošovky CooperVision, ktoré na tomto sídle nie sú uvedené. Chcem si kúpiť šošovky on-line. Kde si môžem kúpiť šošovky CooperVision?

Vzhľadom k tomu, že kontaktné šošovky sú zdravotnícke pomôcky regulované Správou potravín a liečiv USA, federálne predpisy zakazujú spoločnosti CooperVision predaj a výdaj šošoviek komukoľvek inému ako autorizovanému špecialistovi na starostlivosť o oči alebo distribútorovi. Ak si chcete šošovky objednať, budete musieť navštíviť svojho očného lekára. On/ona potom objedná šošovky pre vás alebo vás pošle na iné príslušné miesto.

ďaľšie články