sports-and-contacts

Dioptrické kontaktné šošovky nás zbavia mnohých každodenných útrap spojených s okuliarmi. A v športe to oceníte viac ako kdekoľvek inde. Kontaktné šošovky môžu byť skvelé najmä pre mladistvých atlétov.

Tu sú niektoré spôsoby, ako môžu kontaktné šošovky zlepšiť vašu hru.

Lepšie charakteristiky pri športoch

Kontaktné šošovky pokrývajú väčšiu časť vášho zorného poľa ako okuliare a zvyšujú celkovú jasnosť, pričom sa zlepší periférne videnie. Sedem z desiatich detí v správe z prieskumu Americkej optometrickej asociácie z roku 2010 tvrdilo, že majú lepšie výsledky vo svojom športe, ak používajú kontaktné šošovky namiesto okuliarov.

Loptové a raketové hry

Pre športy, ktoré vyžadujú svižnosť a rýchle pohyby sú skvelé dioptrické kontaktné šošovky, ktoré v kľúčových momentoch neskĺznu mimo vášho zorného poľa (ani úplne nevypadnú).

Kontaktné a extrémne športy

Extrémne športy a tvrdé vysoko kontaktné športy (ako je zápasenie a americký futbal) sú dosť drsné aj bez toho, aby ste sa museli obávať zranenia vlastnými okuliarmi.

Pretekárske športy

Kontaktné šošovky zostávajú vždy nasadené a ponúkajú ostré videnie aj pri vysokých rýchlostiach. Zväčšujú vám zorné pole tak, aby ste ich mohli vidieť, kto sa objaví za vami.

Zvýšený komfort

Nosenie kontaktných šošoviek pri tréningoch alebo súťažiach znamená slobodu pred rušivým zošmyknutím rámu a obáv zo straty okuliarov. Môžete sa sústrediť na hru, nie na zvládanie očnej optiky.

Pokrok v technológii očných šošoviek môže priniesť vyšší komfort aj športovcom. Jednorazové kontaktné šošovky vám dávajú čerstvý a hladký povrch každý deň, čo znižuje podráždenie. Nové generácie silikón-hydrogélových kontaktných šošoviek zlepšujú priepustnosť pre plyny a očiam zlepšujú prístup ku kyslíku čo zlepšuje zrak a súčasne sa zachováva vlhkosť a komfort.

Lepšia ochrana vašich očí

Okrem odstránenia rizika poranenia oka zlomenými alebo rozbitými okuliarmi môžu kontaktné šošovky pri športoch uľahčiť ochranu očí pri hre. S kontaktnými šošovkami ste vo väčšom bezpečí aj preto, že sa ľahšie nosia prilby a ochranné okuliare, ktoré chránia oči pred UV žiarením a poškodením hrubou silou.

Kontaktné šošovky vám pri športoch môžu pomôcť zlepšiť hru a spríjemniť zážitok z hry. Poraďte sa s očným lekárom, ktoré kontaktné šošovky sú najvhodnejšie pre váš šport.

 

Nič z toho, čo sa uvádza v tomto článku, sa nemôže vykladať ako lekárske odporúčanie ani nie je zamýšľané ako náhrada odporúčaní zdravotníckeho pracovníka. S konkrétnymi otázkami sa obráťte na špecialistu na starostlivosť o oči.

ďaľšie články