find_an_eye_doctor

Ako starneme, naše oči sa menia. Aby sme si s tým poradili, je dôležité navštíviť očného lekára najmenej raz do roka, ak vám samotný lekár nedá iné odporúčanie.

Ale čo ak nemáte očného lekára? Sme tu, aby sme vám pomohli!

Ak hľadáte kontaktné šošovky, pretože máte rozmazané videnie, pravdepodobne budete chcieť vyhľadať optometristu alebo „OD“. Je to očný lekár, ktorý sa viac špecializuje na rutinnú starostlivosť, napríklad na očné vyšetrenia. Oftalmológ je lekár (MUDr.), ktorý môže vykonávať operácie oka pri vážnejších problémoch.

Tu sú ďalšie tipy na pomoc pri hľadaní očného lekára.

Výber očných lekárov vo vašom okolí

Či už hľadáte očného lekára v New Jersey, Londýne alebo Kowloone, pri hľadaní sú možné viaceré prístupy:

Zvážte potreby starostlivosti o oči vašej rodiny – Ak máte deti, asi chcete nájsť správnu ordináciu očného lekára pre vás i pre vaše deti. Každému to môže veľa vecí uľahčiť. V tomto zmysle sa zamyslite, ako ďaleko budete musieť cestovať ako to môže ovplyvňovať čas na uvoľňovanie z práce alebo zo školy kvôli vyšetreniam.

Spýtajte sa na názor priateľov, ktorým dôverujete – Zdvihnite telefón alebo oslovte svoj okruh priateľov na svojej obľúbenej sociálnej sieti. Bol optometrista ochotný a pozorný? Má optik vyhovujúce ordinačné hodiny? Nech je pre vás dôležité čokoľvek, neváhajte spýtať sa na to.

Zavolajte do ambulancie očného lekára – Pokojne sa na všetko pýtajte. Musíte si zistiť, či akceptuje vaše poistenie. Radšej sa spýtajte hneď pri rezervovaní návštevy. Medzi ďalšie príhodné otázky patrí aj táto: Akú dlhú prax máte? Je vaša ordinácia priateľská k deťom? Aké máte ordinačné hodiny? Máte webové sídlo, ktoré môžem navštíviť?

Pri výbere očného lekára je dôležité prihliadať na množstvo faktorov a klásť veľa otázok. Koniec koncov ste človek s individuálnymi potrebami. Vy i váš očný lekár chcete pre seba to najlepšie.

Nič z toho, čo sa uvádza v tomto článku, sa nemôže vykladať ako lekárske odporúčanie ani nie je zamýšľané ako náhrada odporúčaní zdravotníckeho pracovníka. S konkrétnymi otázkami sa obráťte na špecialistu na starostlivosť o oči.

ďaľšie články