Chceli by ste začať nosiť kontaktné šošovky?

Potom ste tu správne.

Odpovedzte na niekoľko otázok a my vám pomôžeme nájsť produkt, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Často kladené otázky 

Ak uvažujete o nosení kontaktných šošoviek, pravdepodobne ste veľa premýšľali o výhodách, ktoré vám môžu poskytnúť, od ostrého a jasného videnia pri čítaní a v práci, až po zvýšenie pohodlia pri športových a vonkajších aktivitách či zmenu vášho vzhľadu. Ale pravdepodobne máte aj niekoľko otázok. Váš očný špecialista vám môže poskytnúť cenné informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Niektoré z najčastejšie kladených otázok sme pre vás zhromaždili nižšie.

Je nosenie kontaktných šošoviek pohodlné?

Dnešné kontaktné šošovky sú navrhnuté tak, aby pomáhali udržiavať oči vlhké a poskytli vám celodenné pohodlie. Ako pri každej novej skúsenosti, nosenie kontaktných šošoviek po prvýkrát môže byť trochu „iné“, ale v priebehu niekoľkých dní zabudnete, že ich nosíte. Kontaktné šošovky by nemali spôsobovať nepríjemné pocity ani podráždenie. Ak sa to stane, obráťte sa na očného špecialistu.

Ak chcete nájsť pohodlné kontaktné šošovky, ktoré sú vhodné pre váš životný štýl, absolvujte náš kvíz.

Je nosenie kontaktných šošoviek náročné?

Milióny ľudí každý deň nosia kontaktné šošovky. Váš očný špecialista vám odpovie na akékoľvek otázky týkajúce sa kontaktných šošoviek. To zahŕňa vysvetlenie toho, ako ich do oka vkladať a vyberať ich, ako sa o ne postarať, harmonogram výmeny a akékoľvek ďalšie otázky alebo obavy. Váš očný špecialista vám môže pomôcť vybrať si tie správne kontaktné šošovky pre vaše oči.

Ak chcete získať odporúčania týkajúce sa kontaktných šošoviek, o ktorých sa môžete porozprávať so svojím očným špecialistom, absolvujte náš kvíz.

Je starostlivosť o kontaktné šošovky náročná?

Vôbec nie. Jednodňové kontaktné šošovky sú tou najjednoduchšou voľbou: každý deň si dáte nový pár bez potreby čistenia. Ak si vyberiete mäkké kontaktné šošovky s mesačným alebo dvojtýždňovým harmonogramom výmeny, váš očný špecialista vám ukáže, ako ich vyčistiť a vydezinfikovať v priebehu niekoľkých minút každý večer.

Ak sa chcete dozvedieť, aký typ kontaktných šošoviek je pre vás najvhodnejší, absolvujte náš kvíz.

Sú kontaktné šošovky cenovo dostupné?

Dnes vám oční špecialisti môžu pomôcť nájsť prekvapujúco dostupné kontaktné šošovky. A nezabudnite zvážiť skryté náklady, ktoré môžu vzniknúť pri strate, zlomení alebo poškriabaní okuliarov.

Hľadáte cenovo dostupné, vysokokvalitné kontaktné šošovky? Nájdite ich absolvovaním nášho kvízu.

Môžem niekedy nosiť okuliare a inokedy kontaktné šošovky?

Mnohí ľudia to naozaj radi striedajú. Počas pracovného dňa alebo na špecifické činnosti, ako je šport alebo prednášanie nosia kontaktné šošovky a na čítanie, štúdium alebo robenie domácich prác si vyberú okuliare. Kontaktné šošovky môžu do vášho repertoáru pridať ďalší „look“. Okrem toho so šošovkami môžete častejšie nosiť vaše obľúbené dizajnové slnečné okuliare.

Ak chcete nájsť kvalitné kontaktné šošovky, ktoré vyhovujú vášmu životnému štýlu, absolvujte náš kvíz.

Môžu kontaktné šošovky nosiť aj deti?

Áno, dokonca mnohé deti a dospievajúci v niektorých situáciách nosia radšej kontaktné šošovky ako okuliare.1 A samozrejme, mäkké kontaktné šošovky sa nezlomia pri športe či hre. Priemerný vek, v ktorom deti začnú nosiť kontaktné šošovky, je 13 rokov, ale výskum zistil, že šošovky môže úspešne nosiť väčšina detí vo veku 8 až 11 rokov.2 U detí a u rodičov sú veľmi obľúbené jednodňové kontaktné šošovky, pretože sú veľmi pohodlné, nezlomia sa ako okuliare a nikdy ich netreba čistiť.

Ak vy alebo vaše dieťa chcete kontaktné šošovky vyskúšať, odporúčania môžete získať absolvovaním nášho kvízu.

Môžem nosiť kontaktné šošovky, aj keď mám astigmatizmus?

Samozrejme. Mäkké kontaktné šošovky pre astigmatikov sa nazývajú „torické šošovky“. A ak ich potrebujete, navštívili ste tú správnu stránku: spoločnosť CooperVision je globálnym lídrom v oblasti výroby torických kontaktných šošoviek. Naše portfólio torických kontaktných šošoviek obsahuje šošovky s exkluzívnou technológiou Optimized Toric Lens GeometryTM, na ktorú sa spoliehajú profesionáli v oblasti starostlivosti o oči, rovnako ako nositelia šošoviek s astigmatizmom pre jasné a stabilné videnie.

Nájdite skvelé kontaktné šošovky, ktoré sú vhodné pre váš životný štýl absolvovaním nášho kvízu.

Ak nosím bifokálne alebo multifokálne okuliare, môžem prejsť na kontaktné šošovky?

Áno. Kontaktné šošovky, ktoré potrebujete sa nazývajú „multifokálne“ a rovnako ako vaše okuliare vám pomôžu ostro vidieť na blízko, do diaľky a na akúkoľvek vzdialenosť medzi tým. Skutočne vám môžu pomôcť vidieť na všetky vzdialenosti. Nemusíte sa vzdať pohodlia kontaktných šošoviek.

Objavte rôzne možnosti multifokálnych kontaktných šošoviek absolvovaním nášho kvízu.

Môžu sa kontaktné šošovky prilepiť k oku?

Je to veľmi nepravdepodobné. Je však dôležité vedieť kontaktné šošovky správne vkladať a vyberať. Váš očný špecialista vám ukáže, aké ľahké je kontaktné šošovky vkladať a vyberať. Robia to desiatky miliónov ľudí každý deň.

Ak chcete kontaktné šošovky, s ktorými sa veľmi ľahko manipuluje, absolvujte náš kvíz a získajte odporúčania.

Môže mi kontaktná šošovka poškriabať oko?

Pri správnej starostlivosti o šošovky, manipulácii s nimi a nosením podľa odporúčaní očného špecialistu je to nepravdepodobné. Aby ste si šošovky nasadili a vybrali bezpečne a jednoducho, postupujte podľa pokynov očného špecialistu. Ak máte akékoľvek obavy, požiadajte o pomoc očného špecialistu.

Ak je pri výbere kontaktných šošoviek jednou z vašich najvyšších priorít pohodlie, objavte niektoré skvelé možnosti absolvovaním nášho kvízu.

Môže mi kontaktná šošovka vypadnúť z oka?

Pri správnej starostlivosti o šošovky, manipulácii s nimi a nosením podľa odporúčaní očného špecialistu je to nepravdepodobné. Oční špecialisti sú odborníci na správne nasadenie kontaktných šošoviek, aby zostali na svojom mieste celý deň. Šošovky musia sedieť správne, čím sa uľahčí ich správne nasadzovanie a vyberanie.

Váš očný špecialista vám môže poskytnúť šošovky, ktoré sedia presne – ale nechcete od svojich kontaktných šošoviek ešte niečo viac? Ak hľadáte pri výbere šošoviek inšpiráciu, absolvujte náš kvíz.

Môže sa mi kontaktná šošovka stratiť vnútri oka?

Vôbec nie! Kontaktná šošovka sa niekedy môže posunúť zo správnej polohy a vaše očné viečko ju môže zakryť. Polohu šošovky môžete jednoducho napraviť. Malá kuriozita: Spodná strana očného viečka a povrch očného bielka sú spojené, takže je fyzicky nemožné, aby sa šošovka dostala do vnútra oka.

Teraz, keď sme na vašu otázku odpovedali, prečo sa nepozrieť, ktoré kontaktné šošovky sú pre vás najvhodnejšie, absolvovaním nášho kvízu.

Referencie:
1 Walline JJ, Jones LA, Rah MJ, et al. Contact Lenses in Pediatrics (CLIP) Study: Chair Time and Ocular Health. Optom Vis Sci. 2007;9(84): 896-902.
2 Walline J et al. Benefits of Contact Lens Wear for Children and Teens. Eye & Contact Lens 33(6): 317–321, 2007