Zlepšuje kvalitu vášho videnia tým, že pomáha minimalizovať optickú nedokonalosť,* ktorá sa bežne vyskytuje v očiach.1

Len na ilustračné účely 

Povrchy vašich očí nie sú dokonale guľaté. V zakrivení rohovky a šošovky každého oka sa vyskytujú prirodzené nedokonalosti, ktoré môžu znížiť kvalitu vášho zraku.2,3 Tomuto váš očný špecialista hovorí sférická aberácia.

Tieto prirodzene sa vyskytujúce nedokonalosti môžu spôsobiť, že sa prichádzajúce svetelné lúče zameriavajú do viacero bodov. To môže vytvoriť rozmazané videnie, najmä pri slabom osvetlení, pretože optická konštrukcia oka nemá jeden bod zaostrenia.

Vďaka technológii Aberration Neutralising System™ je dizajn predného povrchu kontaktnej šošovky prispôsobený vašej korekcii, aby pomohol neutralizovať dopad sférickej aberácie v oku. Výsledkom teda je, že prichádzajúce svetelné lúče sa zbiehajú do jedného bodu pre lepšie zaostrenie a ostrejšie videnie.

Benefity:

Navrhnuté pre jeden bod zaostrenia a ostré videnie

Ako funguje Aberration Neutralising System™

Kde túto technológiu nájdete:

 

Ak chcete korigovať svoju krátkozrakosť alebo ďalekozrakosť, opýtajte sa svojho očného špecialistu na kontaktné šošovky CooperVision s technológiou Aberration Neutralising System™.

 

* Sférická aberácia

Referencie:
1 Kollbaum P, Bradley A. “Aspheric contact lenses: fact and fiction.” Contact Lens Spectrum. 2005;20:34–9.
2 Kingston AC, Cox IG. Population spherical aberration: associations with ametropia, age, corneal curvature, and image quality. Clin Ophthalmol. 2013;7:933-938.
3 Richdale K. Improving the quality of our patients’ vision: aspheric lens designs: aspheric contact lenses can decrease spherical aberrations and improve visual quality. CL Spectrum. 2011;26:38,40-41.