800x450_aquaform_technology

Na našich výrobkoch ste už asi videli termín Aquaform® Technology a kládli si otázku, čo to presne znamená Nie je to jediná vec, ale kombinácia materiálových technológií, poskytujúca jedinečné pohodlie a šošovky s vysokými charakteristikami, dodávaná iba spoločnosťou CooperVision.

Samotný materiál šošovky Aquaform má veľa charakteristík, ktoré spoločne poskytnú optimálny zážitok z nosenia šošovky.

Ak napríklad šošovka nemá správnu priedušnosť, červené žily v bielej časti oka sú výraznejšie, pretože sa snažia načerpať viac kyslíka, podobne ako rastlina v tieni obracia svoje listy smerom k slnečnému svetlu. Materiál šošoviek Aquaform Technology má vysokú priepustnosť kyslíka na zvýšenie priedušnosti, aby vaše oči zostali zdravé a biele.

Ďalšia charakteristika sa nazýva nízky modul. Modul je miera pružnosti kontaktnej šošovky a čím nižší je modul, tým mäkšia a pružnejšia je šošovka.

Molekulárna štruktúra materiálu šošovky Aquaform Technology zabezpečuje nielen rovnomerné zvlhčenie, čím sa vytvorí hladký povrch šošovky, ale takisto aj prirodzené zvlhčenie. Iné šošovky sa môžu dodávať s umelými povlakmi a zvlhčovacími prostriedkami, ktorá sa časom rozptýlia. Silikónové makroméry v šošovkách s technológiou Aquaform uzatvárajú vodu do šošovky, aby ju udržali vlhkú aj po dlhšej dobe nosenia.

Na kvalitu zážitku pri nosení šošovky má okrem materiálu veľký vplyv aj tvar šošovky. Šošovky Aquaform Technology sú riešené s optimalizovaným oblým okrajom, ktorý redukuje interakciu so spojovkou. Inak povedané, chráni šošovku pred prílišným otieraním o vnútornú stranu očného strane viečka a poskytuje zvýšenú úroveň komfortu.