• myday-toric-page-banner-consumer-1000x265
Špecifikácie produktu

Vlastnosti

 • Ostré videnie - je použitý rovnaký optický dizajn ako u mesačných kontaktných šošoviek Biofinity® toric, označený ako Optimised Toric Lens Geometry™
 • Pohodlie - materiálová technológia SmartSilicone™ z 3. generácie silikón hydrogélových materiálov je zárukou jedinečného pohodlia
 • Zdravie - silikón hydrogélový materiál s vysokou priepustnosťou kyslíka*
 • Ochrana - ochrana proti UVA a UVB žiareniu**
 • Jednoduché používanie - nové kontaktné šošovky každý deň

Optimised Toric Lens Geometry™ - výnimočné videnie pre vašich klientov trpiacoch astigmatizmom

Kontaktné šošovky MyDay® toric využívajú rovnaký optický dizajn ako naše obľúbené mesačné tórické šošovky pre pacientov trpiacich astigmatizmom - Biofinity® Toric. Hlavné výhody:

 • Rovnomerné horizontálne tenčenie šošovky - zlepšuje stabilitu kontaktnej šošovky počas používania a znižuje jej rotáciu pri žmurkaní - výsledkom je lepšia a stabilnejšia zraková ostrosť.
 • Hladký jednoliaty povrch - minimalizuje pohyb kontaktnej šošovky počas pohybov očných viečok a zlepšuje celkové pohodlie.
 • Veľká torická optická zóna - poskytuje vysokú ostrosť zraku.
 • Optimalizovaný stabilizačný dizajn - menšie rotácie a lepšia stabilita videnia.

V hodnotení klientov 88% uviedlo, že uprednostňuje MyDay® toric z dôvodu rýchleho usadenia na očiach a stabilnej zrakovej ostrosti.

SmartSilicone™ - jedinečné pohodlie vďaka vedeckému poznaniu

Kontaktné šošovky MyDay® Toric využívajú materiál technológie SmartSilicone™, ktorý poskytuje používateľom naozaj výnimočný zážitok z ich používania. Technologický pokrok v štruktúre silikón hydrogélového materiálu pre kontaktné šošovky MyDay® zaručuje vysoko efektívny prenos kyslíka a vďaka tomu môže byť celkové množstvo silikónu v materiáli výrazne nižšie. Zostáva tak väčší priestor pre hydrofilné zložky materiálu, ktoré zlepšujú jeho zmáčavosť a optimalizujú vnútorný obsah vody.

 • Dlhé silikónové reťazce  - až štvornásobne vyššie hodnoty Dk/t než u niektorých hydrogélových jednodňových kontaktných šošoviek - záruka zdravšieho zážitku z nosenia.
 • Chemicky viazané hydrofilné skupiny - stabilný obsah vody vnútri šošovky pre dlhotrvajúce pohodlie.
 • Menší obsah silikónu - pružnejšia a jemnejšia kontaktná šošovka pre príjemnejšie a pohodlnejšie nosenie.

Oboznámte svojich klientov trpiacich astigmatizmom s možnosťou používania jednodňových kontaktných šošoviek MyDay® toric. Ponúknite ich ako veľmi jednoduchý variant pre prechod na zdravšie používanie kontaktných šošoviek u klientov s hydrogélmi, alebo ich využite ako vynikajúcu voľbu pre nových používateľov.

Ochrana proti UV žiareniu

Kontaktné šošovky MyDay® napomáhajú udržiavať dlhodobé zdravie očí, pretože vďaka UV filtru* odstraňujú 85% žiarenia UVA a 96% žiarenia UVB.

* Vysoká priepustnosť kyslíka podporuje jasný a biely vzhľad očí. Dáta zo súboru, CooperVision 2014.
** Upozornenie: Kontaktné šošovky s UV filtrom nie sú plnohodnotnou náhradou okuliarov absorbujúcich UV žiarenie, ako sú ochranné okuliare, ktoré absorbujú UV žiarenie, pretože nechránia celý povrch oka a jeho okolie. Klienti by mali naďalej používať okuliare pohlcujúce UV žiarenie podľa pokynov svojho očného lekára.

Technológia produktu

Podrobnosti o produkte

Materiál/obsah H2O
stenfilcon A / 54%
Ochrana proti UV žiareniu
Yes
Plán výmeny
Denne
Prenos kyslíka
80 Dk/t (at -3.00D)
Hrúbka
0.1
Design
Optimised Toric Lens Geometry™
Zakrivenie
8.6
Sférické dioptrie
+0.50 až +6.00 D (krok 0.50 D)
plan až -6.00 D (krok 0.25 D)
-6.50 až -10.00 D (krok 0.50D)
Modul pružnosti
0,4 MPa
Manipulačné zafarbenie
svetlomodré
Orientačná značka
Jedna značka na 6 hodín
Osi
Pre cylinder -0.75; -1.25; -1.75: 10°,20°,70°,80°,90°,100°,110°,160°,170°,180° Pre cylinder -2.25: 10°,20°,90°,160°,170°,180°