• sauflon_1000x265_0042_new_clariti_family

Vlastnosti

  • Korekcia krátkozrakosti, ďalekozrakosti, astigmatizmu aj presbyopie
  • Vyrobené zo silikón-hydrogélu
  • Vynikajúce pohodlie počas celého dňa
  • Ochrana proti UVA a UVB žiareniu(1)
  • Jednodňové kontaktné šošovky

Pohodlie jednodňových šošoviek, výhody silikón-hydrogélu

Clarity 1 day predstavujú jedinú ucelenú rodinu jednodňových kontaktných šošoviek - sférické, tórické a multifokálne. Umožňujú uspokojiť jedinečné potreby vašich klientov, ktorí jednodňové šošovky používajú, alebo o nich uvažujú.

Silikón-hydrogélový materiál šošoviek prepúšťa k rohovke viac kyslíka ako len hydrogél. Vaši klienti určite ocenia, že ich oči nie sú začervenané a že nosenie týchto šošoviek je prospešnejšie aj zo zdravotného hľadiska(2). Kontaktné šošovky Clarity 1 day tiež zaisťujú dostatočný prísun kyslíka na pokrytie 100% potrieb rohovky(3). V skutočnosti dokonca umožňujú prístup väčšieho množstva kyslíka k oku, než sa odporúča(4), a to v celej ploche šošovky. Tým prispievajú k posilneniu zdravia očí užívateľov.

Technológia WetLoc™ - záruka celodenného pohodlia

Kontaktné šošovky clariti 1 day využívajú technológiu WetLoc™. Výrobný proces, na konci ktorého vznikajú hydrofilné šošovky s optimálnou zmáčavosťou.
 
WetLoc ™ je technológia nevyžadujúca povrchovú úpravu šošoviek. Mení štruktúru hydrofóbnych molekúl silikónu tak, že sa z nich stávajú molekuly hydrofilné. Výsledné šošovky prirodzene priťahujú a pevne viažu molekuly vody na povrch šošovky. Táto technológia je tiež zárukou nepretržitej zmáčavosti šošoviek po celú dobu nosenia. Šošovky obsahujú vyššie percento vody(5) a klienti sa tak môžu tešiť z vynikajúceho pohodlia počas celého dňa.

Zoznámte svojich klientov s výhodami kontaktných šošoviek clarity 1 day, prvé a jediné ucelené rodiny jednodňových silikón-hydrogélových šošoviek.

1 Upozornenie: Kontaktné šošovky absorbujúce UV nie sú náhradou za ochrannú očnú optiku absorbujúcu UV, ako sú ochranné okuliare absorbujúce UV alebo slnečné okuliare, pretože nepokrývajú úplne oči ani okolie. Pacienti by mali naďalej používať očnú optiku absorbujúcu UV žiarenie podľa pokynov.
2 Podľa zistených údajov sú pri nosení šošoviek clariti 1 day oči belšie ako pri nosení šošoviek 1-DAY ACUVUE® MOIST®.
3 Brennan N. A. Beyond Flux: Total Corneal Oxygen Consumption as an Index of Corneal Oxygenation During Contact Lens Wear. Investigative Ophthalmology & Visual Science. 2005; 82:467–472.
4 Holden B. A., Mertz G.W. Critical oxygen levels to avoid corneal edema for daily and extended wear contact lenses. Investigative Ophthalmology & Visual Science. 1984; 25:1161.
5 Základný obsah vody podľa vyhlásenia výrobcu.