Dizajn šošoviek Digital Zone Optics™

V súčasnom digitálnom svete sa život a pozornosť nositeľov kontaktných šošoviek neustále sústreďujú na aktivity, pri ktorých sa striedavo pozerajú na veci na obrazovke a mimo nej.

dzo
  • Viac ako 90 % dospelých používa digitálne zariadenia viac ako dve hodiny denne1 a takmer 60 % dospelých používa digitálne zariadenia viac ako päť hodín denne1.
  • Výsledky výskumu organizovaného univerzitou v Indiane hovoria, že viac ako 75 % osôb používajúcich takéto zariadenia sa minimálne raz týždenne alebo aj častejšie sťažuje na únavu a suchosť očí a 35 % osôb sa na to sťažuje raz denne alebo aj častejšie.2

Dlhodobé zaostrovanie na digitálne zariadenia zblízka namáha akomodačný systém oka. A práve v tejto oblasti môže pomôcť dizajn šošoviek Digital Zone Optics™.

 

Digital Zone Optics™ je prevratný dizajn šošoviek pre nositeľov sférických šošoviek, ktorí používajú digitálne zariadenia. Dizajn šošoviek Digital Zone Optics™ pomáha zjednodušiť problematické zaostrovanie, keď nositelia striedavo sledujú obsah na obrazovke a mimo nej.

Ako to funguje?

  • Na celej optickej zóne sa na prednom povrchu používajú viaceré asférické krivky.
  • Tieto krivky rovnomerne distribuujú sféru a simulujú tak v strede šošovky kladnejšiu sféru.

Vďaka tomu pomáha dizajn šošoviek Digital Zone Optics™ zjednodušovať problematické zaostrovanie bez ovplyvnenia videnia do diaľky.

Dizajn Digital Zone Optics™ sa využíva v kontaktných šošovkách Biofinity Energys™.

Kontaktné šošovky CooperVision® Biofinity Energys™ čakajúce na schválenie patentu sú navrhnuté na celodenné nosenie a pomáhajú zlepšovať prispôsobovanie zraku tak, aby mohli ľudia bezproblémovo a neustále zaostrovať na obsah v digitálnych zariadeniach a na veci, ktoré sa dejú mimo ich obrazoviek.

Po týždni nosenia sa 8 z 10 používateľov digitálnych zariadení zhodli na tom, že vďaka šošovkám Biofinity Energys™ cítili menšiu únavu očí3.

Šošovky Biofinity Energys™ sa prispôsobujú ako jednoohniskové okuliarové šošovky. Pre nositeľov sférických šošoviek predstavujú nové prelomové riešenie.

Spýtajte sa svojich pacientov nosiacich sférické šošovky na to, ako používajú digitálne zariadenia. Šošovky Biofinity Energys™ s dizajnom Digital Zone Optics™ sú navrhnuté pre digitálny životný štýl.

 

1 The Vision Council. Hindsight is 20/20: Protecting Your Eyes from Digital Devices - 2015 Digital Eye Strain Report. (Získané informácie: 20/20. Ochrana zraku pred digitálnymi zariadeniami – správa za rok 2015 o digitálnej únave očí.)

2 Symptoms associated with eye fatigue in soft contact lens wearers (Symptómy spojené s únavou očí u nositeľov mäkkých kontaktných šošoviek). Autori: D. Meyer, S. Huenink, M. Rickert, P. Chamberlain a P. Kollbaum. Prezentované na výročnej schôdzi združenia American Academy of Optometry v októbri 2015 v meste New Orleans v Louisiane, USA.

3 Skupina pacientov, ktorí používajú digitálne zariadenia minimálne štyri hodiny denne minimálne päť dní do týždňa a subjektívne vyhodnotili symptómy únavy očí minimálne raz týždenne. Údaje z archívu.

 

Súvisiaci obsah:
Digitálny životný štýl a odborníci predpisujúci kontaktné šošovky