nw-microsite-screen

Skúsenosti nového nositeľa kontaktných šošoviek počas prvých týždňov sú kľúčové. Nielenže si musia jeho oči zvyknúť na nové šošovky, výberu ktorých ste venovali čas a úsilie, ale musí si zvyknúť aj na pravidelné vkladanie, vyberanie, čistenie šošoviek a starostlivosť o ne.

Pravdepodobne často počúvate pacientov hovoriť, že nepohodlie je primárny dôvod, prečo kontaktné šošovky prestanú nosiť. Jednou z mnohých príčin nepohodlia môže byť napríklad nesprávna manipulácia so šošovkami a ich nesprávne čistenie, prípadne sa pacient nemusí riadiť vašimi odporúčaniami týkajúcimi sa rozvrhu nosenia šošoviek.

Práve z tohto dôvodu na našej webovej lokalite určenej pre pacientov uvádzame zdroje, ktoré im pomôžu pri zvykaní si na šošovky a pri začlenení zdravej a pravidelnej starostlivosti o šošovky do každodenného života. Odporučte pacientom, aby navštívili stránku Pomoc pre nových nositeľov šošoviek, na ktorej nájdu prehľadné a jednoduché tipy na prvé vloženie šošoviek, správne čistenie a starostlivosť a rady týkajúce sa aspektov, na ktoré by si mali počas prvých dní nosenia šošoviek dávať pozor. Na tejto stránke sú tiež k dispozícii podrobné ilustrované návody a video.

Môžete si tiež prevziať pripomienku na návštevu stránky Pomoc pre nových nositeľov šošoviek a priložiť ju ku každému novému lekárskemu predpisu na nové kontaktné šošovky. Pacienti si ju môžu umiestniť na zrkadlo v kúpeľni alebo na chladničku a táto pripomienka im pomôže nezabúdať na veľmi dôležitú pravidelnú starostlivosť o šošovky. Tento zdroj je súčasťou nášho záväzku pomáhať vám v tom, aby ste svojim pacientom poskytovali najlepšiu možnú starostlivosť.

new-wearer-thumbnail100x100

Leták pre nových nositeľov